OLYMPIAKOS
Ιδρυθηκε το 1931, Πρωταθλητης 1967, 1969, 1971 ,Κυπελλουχος 1977

Τρίτη 22 Μαρτίου 2011

Πορτογαλικοί ύμνοι για Ζοάο Πάολο!

Πορτογαλικά δημοσιεύματα στο διαδίκτυο αναφέρονται στο χθεσινό γκολ του Ζοάο Πάολο, με το οποίο ο Ολυμπιακός νίκησε 2-1 την Δόξα. Ιδιαίτερη αναφορά γίνεται στη maisfutebol.iol.pt. Η πορτογαλική ιστοσελίδα αναφέρει ότι ο Ζοάο Πάολο, διανύει στην Κύπρο την καλύτερη περίοδο της καριέρας του. Αυτό λόγω των 15 γκολ, που σημείωσε με τη μαυροπράσινη φανέλα, με τα οποία έκλεισε την Α' φάση της σεζόν.Αυτό αποτελεί προσωπικό ρεκόρ για τον ίδιο, αναφέρει το ρεπορτάζ, από τότε που άρχισε την καριέρα του στην Μποαβίστα, την περίοδο 1997-98. Το προηγούμενο ρεκόρ του ήταν 8 γκολ τη σεζόν 2007-08, για λογαριασμό της Λεϊρία.

Εκτός από τον Ζοάο Πάολο, το δημοσίευμα γράφει ότι το σκορ για τον Ολυμπιακό στο ματς με την Δόξα, είχε σημειώσει ένας άλλος γνώριμος στο κοινό της Πορτογαλίας, ο Νιγηριανός ΤσίντιΠορτογαλικοί ύμνοι για Ζοάο Πάολο!
Online 07:11 20/3